KONST / Litografier / Färglitografi 11942297
nr 1194 2297
Stellan Mörner
(1896-1979), Sverige
Färglitografi, Speglingar. Signerad, numrerad 241/310. Motivet: 40x50 ca
Stellan Mörner, född 1896 i Örebro, död 1979, svensk målare och scenograf.
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
måndag 30 juli 2018
kl 20:40:51
100 kr
200 kr
200 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
350 kr
350 kr
Stellan Mörner
Läs mer om Stellan Mörner